Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
 
 
Advertisement
| Poradnia Paliatywna | Hospicjum Domowe | Oddział Stacjonarny | Poradnia Obrzęku | Pomoc Psychologiczna | Wsparcie Osieroconych | Skierowanie |
Start
Opieka hospicyjna
O nas
Możesz nam pomóc
Wolontariat
Żonkilowe Szkoły
Klub dra J. Deszcza
Kursy, szkolenia
Kontakt
Konta Bankowe
Sprawozdanie
Granty 2014
- - - - - - -
Patient's admissions
Patientenaufnahme

polanadziei2008-gora-logo 
 

Towarzystwo
Przyjaciół Chorych
"Hospicjum
im. św. Łazarza"
ul. Fatimska 17
31-831 Kraków
KRS 0000048149
NIP 678 00 30 510
REGON 350552429 

 aukcja_ludzie
About us
 
 

 Hospicjum Domowe

W Hospicjum Domowym obejmuje się opieką chorych w terminalnej fazie choroby,  przebywających w swoich domach, w środowisku, które znają i gdzie czują się najlepiej. Zespół Hospicjum otacza jednocześnie opieką rodzinę chorego w trudnym okresie choroby, jak też osierocenia.

Czytaj całość…
 
Oddział Stacjonarny
Opieka na Oddziale Stacjonarnym
Oddział liczy 40 łóżek (w trzyosobowych klimatyzowanych pokojach z łazienką) oraz 1 łóżko w izolatce. Chorzy objęci są opieką przez interdyscyplinarny zespół pracowników medycznych (lekarzy, pielęgniarek, psychologów, pracowników socjalnych, rehabilitantów, terapeuty zajęciowego i dietetyka), kapelana oraz wolontariuszy. Przyjętym chorym zapewnia się ciągłą opiekę lekarsko - pielęgniarską (w godzinach popołudniowych i nocnych lekarze dyżurują pod telefonem w gotowości do przyjazdu na wezwanie). Istnieje także, w miarę potrzeby możliwość konsultacji specjalistów z innych dziedzin medycyny (najczęściej chirurgii, dermatologii, laryngologii, onkologii lub psychiatrii), wykonywania niezbędnych badań dodatkowych i transportu medycznego. Bliskim chorych zapewnia się wsparcie w czasie choroby, jak też po śmierci pacjenta.
Czytaj całość…
 
Poradnia Medycyny Paliatywnej

Poradnia obejmuje chorych z zaawansowaną chorobą, potrzebujących konsultacji lekarza (udzielanych ambulatoryjnie lub w domu chorego, zwykle nie częściej niż raz w tygodniu) w celu opanowywania dokuczliwych objawów.

Czytaj całość…
 
Poradnia Obrzęku Limfatycznego - zabiegi rehabilitacyjne nie są refundowane przez NFZ
Działająca w Hospicjum Poradnia Obrzęku Limfatycznego, od 1992 roku pomaga pacjentom zmagającym się z tym nieuleczalnym schorzeniem.

Szanowny Pacjencie jeśli podejrzewasz, że obrzęk limfatyczny to także Twój problem ważne jest abyś zapoznał się z podstawowymi informacjami na jego temat. Niewydolność naczyń limfatycznych, w wyniku której powstaje obrzęk, jest schorzeniem przewlekłym. Znaczy to, że do końca życia będziesz musiał  stosować się do kilku  zaleceń oraz wprowadzić modyfikacje w codziennym życiu. Należy też zdawać sobie sprawę z postępującego charakteru choroby. Dlatego też nie sposób przecenić Twojego udziału w leczeniu, który po pierwsze polega na zaakceptowaniu długotrwałego leczenia a po drugie wymaga  konsekwencji i wytrwałości w zaplanowanym postępowaniu.

KORZYSTANIE  Z  FIZJOTERAPII
w Poradni Obrzęku Limfatycznego Hospicjum im. św. Łazarza
– informacja dla pacjentów
  • rejestracja
rejestracja dokonywana jest osobiście, telefonicznie (tel. 12 688 14 17
lub 12 641 46 59), w  godz.: 800 - 1400 korespondencyjnie (drogą elektroniczną: obrzek@hospicjum.org lub pocztową) albo za pośrednictwem osoby trzeciej
  • rodzaje wizyt
konsultacyjna - zwykle pierwsza wizyta przed rozpoczęciem właściwych zabiegów - planowanie  fizjoterapii,  czas trwania ok. 60 min, (wymagana konsultacja onkologa lub specjalisty chorób naczyń)
fizjoterapeutyczna – zwykle w serii, codziennie, przez kilka dni
(ok. 30-60 min.)
kontrolna – ocena terapii, dobór/wymiana produktu uciskowego
(ok 30 min)
interwencyjna – w razie wystąpienia powikłań obrzęku (ok 30-60 min)
  • kwalifikacja do zabiegów
Na wizycie konsultacyjnej terapeuta określa wskazania i rodzaj terapii
na podstawie konsultacji, dokumentacji, zebranego wywiadu choroby
i badania – po uzgodnieniu pacjent otrzymuje termin kolejnej wizyty.
  • zmiany terminów –  na prośbę pacjenta możliwe jest przesunięcie terminu zaplanowanej wizyty w ramach dostępnych wolnych miejsc – nie zgłoszenie się zgodnie z wyznaczonym terminem skutkuje anulowaniem zaplanowanych zabiegów.
  • dokument tożsamości  – jest wymagany przy rejestracji i na każdej wizycie
  • punktualność – prosimy o punktualne zgłaszanie się zgodnie z wyznaczonym terminem – pacjenci zgłaszający się z opóźnieniem mogą nie zostać przyjęci

Ponowne dostarczenie konsultacji specjalisty chorób naczyń lub onkologa jest wymagane gdy czas jaki upłynął od ostatniej wizyty przekroczy 2 lata. Informacje o prawach pacjenta udostępniają fizjoterapeuci w Poradni.
Zabiegi dla chorych są bezpłatne, finansowane ze środków TPCH Hospicjum im. św. Łazarza (z wyjątkiem ponoszonych przez pacjentów kosztów zakupu produktów uciskowych) – prosimy o wspieranie finansowe Hospicjum.


Informacje dodatkowe:
zabiegi rehabilitacyjne nie są refundowane przez NFZ  mimo to są bezpłatne dla wszystkich chorych. Prosimy w miarę możliwości o wsparcie poprzez datek do puszki znajdującej się w Naszej Poradni,
poradnia nie obejmuje leczeniem chorych z ranami przewlekłymi, np. w wyniku niewydolności żylnej,
koszt bandaży koniecznych do przeprowadzenia terapii oraz dobieranych w Poradni produktów uciskowych pokrywa  pacjent,
podczas bandażowania konieczne jest noszenie ubrań z luźniejszymi rękawami bądź nogawkami, ewentualnie luźnego obuwia,
schemat bandażowania kończyny górnej- klik
schemat bandażowania kończyny dolnej -klik
jak wygląda poradnia –galeria – klik


Zapraszamy#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
Czytaj całość…
 
Pomoc Psychologiczna
Po zakończeniu leczenia przyczynowego i kwalifikacji chorego do opieki paliatywnej chory i jego rodzina zmagają się z trudnymi przeżyciami. Po objęciu opieką przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie mogą oni korzystać z pomocy psychologicznej, która polega na udzielaniu wsparcia emocjonalnego, przygotowywaniu do poważnych konsekwencji choroby oraz trosce o zapewnienie komfortu psychicznego.

Czytaj całość…
 
Zespół Wsparcia Osieroconych

Po stracie kogoś bliskiego osieroconych czekają szczególne zadania. Są nimi najpierw zaakceptowanie faktu, iż śmierć nastąpiła naprawdę, przyzwolenie sobie i innym na odczuwanie silnych emocji, a w przyszłości - przystosowanie się do życia bez zmarłej osoby i podjęcie nowych ról. Proces ten często bywa długotrwały i bolesny, przeniknięty poszukiwaniem odpowiedzi na trudne pytania.

Psychologowie z Hospicjum im. św. Łazarza zapraszają po mszy świętej w każdy ostatni piątek miesiąca na spotkanie i chwilę refleksji wszystkie osoby w żałobie, których bliscy byli pod opieką Hospicjum.

Czytaj całość…
 
Klub dr Jana Deszcza

W Hospicjum św. Łazarza" działa Klub dr Jana Deszcza. W zajęciach klubowych uczestniczą osoby samotne, wdowy i wdowcy, wolontariusze oraz przyjaciele i członkowie Towarzystwa.

Czytaj całość…
 
Konsultacje z medycyny paliatywnej dla lekarzy

Medycyna paliatywna jest najskuteczniejszym sposobem łagodzenia objawów u kresu życia. Lekarze prowadzący chorych w podstawowej opiece zdrowotnej i specjaliści w innych dziedzinach medycyny stają czasem przed problemem rozwiązania trudnych problemów pacjentów w stanie preterminalnym i terminalnym chorób.
 
Zachęcam Państwa do skorzystania z możliwości konsultacji chorego przez internet.
 
W tym celu proszę krótkie przedstawienie sytuacji klinicznej pacjenta i sformułowanie problemu do rozwiązania.
Na pytania oczekuję pod adresem mailowym: tomgr@mp.pl

dr Tomasz Grądalski, specjalista chorób wewnętrznych, medycyny paliatywnej i geriatrii.

 

Klauzula Informacyjna dla Pacjentów

 

Klauzula Informacyjna

dla Pacjentów

 
Komu pomaga Hospicjum?
Co jest celem opieki?
Kto ponosi koszty?
 
Jednostki Hospicjum

Konsultacje z medycyny paliatywnej dla lekarzy

Skierowanie do Hospicjum

Zasady udostępniania dokumentacji medycznej

bsi assurance mark iso 9001 keyb

 
 
 
 
   

Przebudowa Hospicjum

2009-2011

logo_malopolski wersja8

nsspr_wariant dodatkowy

unia

 

Hospicjum św. Łazarza

Gościmy
Odwiedza nas 8 gości

© 2020 Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.